Graditeljstvo i geodezija
Zidar
Zidar obavlja poslove zidanja. Postavlja temelje, gradi zidove, stupove, stropove, mostove, betonira ceste, tunele i sl. Osim zidanja postavlja hidroizolaciju, kanalizaciju, otvore za vrata i prozore.

Cjelokupno trajanje programa: 2 612 sati. Dio programa izvodit će se kroz praktičnu nastavu. Praktična nastava će se izvoditi u školskoj radionici i na gradilištu koji ispunjavaju sve potrebne uvjete za obavljanje praktične nastave.

Zidar

-završena osnovna škola
-15 godina života
-liječničko uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti za obavljanje poslova zidara/ice.

Tesar
Tesar obrađuje drvo i izrađuje drvene krovne konstrukcije, drvene skele i oplate, mostove i propuste i dr.

Cjelokupno trajanje programa: 2 612 sati. Dio programa izvodit će se kroz praktičnu nastavu. Praktična nastava će se izvoditi u školskoj radionici, tesarskom pogonu ili radionici i gradilištu koji ispunjavaju sve potrebne uvjete za obavljanje praktične nastave.

Tesar

-završena osnovna škola
-15 godina života
-liječničko uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti za obavljanje poslova tesara/ice.

Soboslikar ličilac
Soboslikar-ličilac boji vanjske i unutarnje površine zgrada, oslikava i ukrašava trijemove, hodnike, stubišta...

Cjelokupno trajanje programa: 3.440 sati. Dio programa izvodit će se kroz praktičnu nastavu.

Soboslikar ličilac

Uvjeti za upis u program stjecanja srednje stručne spreme: - završenu osnovnu školu - 15 godina života -liječnička potvrda o zdravstvenoj sposobnosti za obavljanje poslova soboslikar/ica – ličilac/teljica
Za upis u program prekvalifikacije: - polaznik mora imati završenu srednju školu.

Monter suhe gradnje
Monter suhe gradnje izgrađuje pregradne stijene, spuštene stropove i povišene podove. Upotrebljavaju materijale kao što su drvo, metalni profili, plastika, gipskartonske ploče, izolacijski materijali, itd. Izvode elemente različitih oblika, zaobljene zidove, lukove i svodove.

Cjelokupno trajanje programa: 2714 sati. Dio programa izvodit će se kroz praktičnu nastavu. Praktična nastava će se izvoditi prema nastavnom planu i programu u školskoj radionici ili na gradilištima koja ispunjavaju sve potrebne uvjete za obavljanje praktične nastave

Monter suhe gradnje

- završena osnovna škola
-15 godina života
- liječničko uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti za obavljanje poslova montera/ke suhe gradnje.

- završena srednja škola
- najmanje 17 godina starosti,

Tehničar geodezije i geoinformatike
Tehničari geodezije i geoinformatike rade na izmjeri zemljišta u svrhu izrade planova i karata, te vode evidenciju o vlasništvu i o promjenama na zemljištu.

Cjelokupno trajanje programa: 2 732 sata. Dio programa izvodit će se kroz praktičnu nastavu. Vježbe se izvode u informatičkoj učionici, specijaliziranoj učionici – geodetskom praktikumu ili poligonu.

Tehničar geodezije i geoinformatike

-završena osnovna škola - navršenih 15 godina
-liječničko uvjerenje kojim se potvrđuje da je polaznik sposoban za obavljanje poslova tehničara geodezije i geoinformatike.

Arhitektonski tehničar
Arhitektonski tehničar radi u projektnim uredima kao suradnik projektanata u razradi i opremanju projektne dokumentacije za visokogradnju ili u građevinskim poduzećima na izgradnji objekata visokogradnje.

Cjelokupno trajanje programa: 2283 sati. Dio programa izvodit će se kroz praktičnu nastavu.
Praktična nastava će se izvoditi u graditeljskim tvrtkama i drugim mjestima koja mogu realizirati praktičnu nastavu prema nastavnom planu.

Arhitektonski tehničar

Uvjeti za upis u program stjecanja srednje stručne spreme: - završena osnovna škola -najmanje 15 godina života.

Za upis u program prekvalifikacije: završena srednja škola.

Građevinski tehničar
Građevinski tehničar sudjeluje u planiranju, pripremi, projektiranju i izgradnji građevina različitih namjena.

Cjelokupno trajanje programa: 2283 sati. Nema praktične nastave.

Građevinski tehničar

Uvjeti za upis u program stjecanja srednje stručne spreme: - završena osnovna škola, -15 godina života -liječničko uvjerenje o zdravstvenoj sposbnosti polaznika za navedeno zanimanje.

Za upis u program prekvalifikacije:i -završena srednja škola